Onkologija

Kada reikia kreiptis į gydytoją onkologą? Kada yra pastebimi šie pokyčiai:

  • Rektalinis kraujavimas. Vienas iš tiesiosios žarnos vėžys požymių – rektalinis kraujavimas, kuris dažnai painiojamas su hemorojumi. Jei išmatose pastebite raudoną ar tamsų kraują, vertėtų kreiptis į gydytoją. Gydytojas atliks apžiūrą ir paskirs reikalingus laboratorinius ar diagnostinius tyrimus.
  • Pilvo pūtimas. Pilvo pūtimas, persivalgymo jausmas (net jei suvalgėte nedaug), tuštinimosi arba šlapinimosi dažnumo pokyčiai, skausmas juosmens srityje arba pilvo apačioje tai vieni iš kiaušidžių vėžio simptomų. Vienas arba du iš šių simptomų nėra neįprasti, ypač po valgio. Tačiau sunerimti verta, jeigu du arba daugiau iš minėtų simptomų atsiranda kasdien daugiau negu dvi savaites.
  • Kūno svorio pokyčiai. Jei priaugote 2 kg, neverta nerimauti, tačiau jei svoris auga kelis mėnesius, nors paprastai jis stabilus ir jūs nepersivalgote – vertėtų sunerimti. Svoris gali augti, kai sergant kiaušidžių vėžiu organizme kaupiasi skysčiai. Svoriui netikėtai nukritus 5 ar daugiau kilogramų, tai gali būti piktybinio susirgimo, pavyzdžiui, kasos, skrandžio, stemplės arba plaučių vėžio požymis. Svorio mažėjimas taip pat gali būti susijęs ir su skydliaukės hiperfunkcija.
  • Nuolatinis kosulys. Jei jus vargina nuolatinis kosulys, trunkantis jau dvi ar tris savaites ir nesusijęs su alergija ar viršutinių kvėpavimo ligų ligomis, arba atsikosėjate su krauju.
  • Limfmazgių pokyčiai. Jei ant kaklo ar pažastyje užčiuopiate kietus limfmazgius. Patinę, sukietėję limfmazgiai dažniausiai signalizuoja apie infekciją, tačiau tai taip pat gali būti limfomos arba plaučių, krūties, galvos ar kaklo vėžio požymis.
  • Nuovargis. Nors nuovargį įvertinti sunku, tačiau jei nuolat jaučiatės pavargusi (-ęs), net ir po poilsio, tai gali būti rimtos ligos simptomas. Leukemija, tiesiosios žarnos ar skrandžio vėžys sukelia nuolatinį nuovargį, kuris trukdo kasdieninei veiklai.
  • Odos pokyčiai. Atsiradę įtartini odos dariniai, pakitę apgamai (kraujuoja, pasikeičia forma, patinsta). Negyjančios žaizdelės burnoje, ypač jei vartojate alkoholį ar rūkote, gali būti burnos vėžio požymis. Ilgai negyjančios žaizdelės lytinių organų srityje gali būti melanomos ar kitų vėžio rūšių požymis.

Stebėkite ar neatsiranda aukščiau išvardinti požymiai. Jeigu pastebėsite kažką neįprasto – neišsigąskite, o tiesiog kreipkitės į gydytoją. Greičiausiai, simptomo priežastis nėra vėžys. Netgi ir vėžys yra pagydomas, jeigu yra aptinkamas ankstyvoje stadijoje. Laiku pastebėjus pavojingą ligą, Jums bus paskirti reikalingi diagnostiniai tyrimai ir tinkamas gydymas, tad ir vėl galėsite mėgautis pilnaverčiu gyvenimu.

Onkologija

Onkologo paslaugos Kaina EUR
Gydytojo onkologo – chemoterapeuto pirminė konsultacija 32.00
Gydytojo onkologo – chemoterapeuto pakartotinė konsultacija 18.00